Nie można zaprzeczyć, że autokarowe wycieczki są niezapomnianym przeżyciem, posiadają wyjątkowy klimat i wiążą się z dużą wygodą. Mają swoich zwolenników i przeciwników, dlatego warto bliżej poznać tę formę podróżowania. Jakie wady i zalety posiadają wycieczki autokarowe?

Zalety wycieczek autokarowych

Największą zaletą wycieczek autokarowych z pewnością jest elastyczność i czas podróży. Autokar nie zatrzymuje się na dodatkowych przystankach, aby zabrać pasażerów, przemieszcza się więc wyłącznie między punktami znajdującymi się w planie wycieczki. Stanowi to dużą oszczędność czasu i wygodę wszystkich podróżujących. Dodatkowo mamy dowolność w wyborze godzin przyjazdu i odjazdu, bez konieczności czekania czy przesiadania się. To właśnie wysoki komfort sprawia, że wynajem autokarów wciąż cieszy się dużą popularnością.

Kolejną ważną zaletą jest duża ilość odwiedzonych miejsc. Podróżując tradycyjną komunikacją musielibyśmy bardzo często się przesiadać, aby zobaczyć kilka, a niekiedy nawet kilkanaście pięknych punktów w ciągu jednego dnia. Natomiast wynajęty autokar zatrzyma się w dowolnym, wskazanym wcześniej miejscu, po czym po obejrzeniu go ruszy dalej.

Na końcu warto wspomnieć o bezpieczeństwie bagażu. W wynajętym autokarze znajdują się tylko i wyłącznie uczestnicy wycieczki, których najczęściej bardzo dobrze znamy. Pozostawiony w autokarze na czas zwiedzania bagaż stale znajduje się pod opieką organizatorów lub kierowcy, dzięki czemu nie musimy ciągle go ze sobą nosić ani martwić się o jego zaginięcie.

Wycieczki autokarowe – czy mają wady?

Wycieczki autokarowe nie okażą się być atrakcyjną formą podróżowania w przypadku osób cierpiących na chorobę lokomocyjną. Jeśli żadne leki czy naturalne sposoby nie zmniejszają dolegliwości, wycieczka może stać się źródłem wielkiego stresu, a nie długo wyczekiwaną przyjemnością. Wówczas warto rozważyć inną formę przemieszczania się.

Należy także mieć na uwadze, że podróżowanie autokarem jest jedną z bardziej czasochłonnych opcji. Zwłaszcza, jeśli w planach są przejazdy przez większe miasta, gdzie nie unikniemy korków. Ma to swój urok, jednak jeśli wyjątkowo zależy nam na czasie, warto postawić na podróż pociągiem czy samolotem. Szczególnie w przypadku osób, które zmagają się z poważniejszymi problemami z krążeniem lub nie mogą spędzać zbyt dużo czasu w jednej pozycji. Pamiętajmy jednak, że kierowca autokaru z chęcią zrobi postój na rozprostowanie nóg w dowolnym momencie wycieczki.

Dobrym pomysłem jest osobiste przekonanie się czy taki sposób podróżowania nam odpowiada. Warto wypróbować wiele różnych form przemieszczania się i wybrać swoją ulubioną.

wycieczka autokarowa