Wycieczka szkolna jest niezapomnianym przeżyciem dla uczniów i przyjemnym wyzwaniem dla nauczycieli. Aby cieszyć się każdą chwilą, wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik. Podstawą jest bezpieczny i bezproblemowy środek transportu, który zawiezie grupę w miejsce docelowe, a później odwiezie do domu. Najczęściej szkoła wybiera między autokarem a pociągiem. Co będzie lepszym wyborem na szkolną wycieczkę?


Autokar czy pociąg?

Transport na lotnisko Poznań.

Dużą zaletą autokarów jest ich mobilność. O ile pociągi mogą poruszać się jedynie po wyznaczonych torach, o tyle autokar przemieszcza się po wszystkich ulicach czy drogach.

Jaki z tego wniosek?

Pociągiem dotrzemy do stacji kolejowej w wybranym przez nas mieście, natomiast autokar zawiezie nas jak najbliżej do celu końcowego. To jednak nie wszystko.

Autokar na wyłączność

Wynajem autokaru na szkolną wycieczkę sprawia, że wszystkie miejsca zajęte będą wyłącznie przez uczestników wycieczki. Nie pomylimy uczniów z obcymi dziećmi czy młodzieżą, będziemy mieć całkowitą kontrolę nad liczbą pasażerów. Dodatkowo wszyscy znajdują się w jednym miejscu.

W przypadku pociągów musimy szczególnie wyostrzyć czujność, aby żaden uczestnik wycieczki nie zmieszał się z tłumem i nie zgubił. Poza tym istnieje możliwość, że grupa zostanie przydzielona do różnych przedziałów, co tym bardziej ogranicza kontrolę przez opiekunów. 

Autokar do przewozu.

Doświadczenie firm przewozowych

Firmy wynajmujące autokary bardzo dobrze wiedzą, na czym polegają szkolne wycieczki. Oferta dopasowana jest do potrzeb i preferencji danej szkoły, przez co cała wycieczka przebiega w przyjaznej i miłej atmosferze, z zachowaniem maksymalnego komfortu pasażerów. W autokarach zawsze zachowywana jest czystość i porządek. 

Możliwość przystanków

O ile pociąg zatrzymuje się tylko na swoich głównych stacjach, nie dając możliwości wyjścia (czas postoju trwa tylko tyle, aby kolejni pasażerowie mogli wsiąść), o tyle autokarem możemy robić przystanki w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

Jeśli chcemy po drodze zwiedzić mijane miasto lub zobaczyć pożądaną atrakcję, wystarczy zaznaczyć to w programie. Kierowca zatrzyma się w wybranym miejscu, aby uczestnicy wycieczki mogli cieszyć się chwilą i rozprostować nogi. 

Zadbaj o jakość szkolnej wycieczki

Każda szkoła, której zależy na bezpieczeństwie i komforcie uczestników wycieczki, powinna zadbać o wszystkie jej szczegóły, począwszy od idealnego środka transportu.

Co prawda podróżowanie pociągiem na swój klimat, jednak będzie znacznym utrudnieniem dla sprawnego i przyjemnego przebiegu całej wycieczki.

W większości przypadków lepiej sprawdzi się wynajem autokaru.