Wynajem autokaru jest niezwykle popularny – decydujemy się na niego w przypadku zorganizowanych wycieczek, a nawet przy organizacji wesela, aby wygodnie i bezpiecznie dowieźć gości do domu weselnego. O czym jednak warto pamiętać podczas wynajmowania autokaru?

1. Im szybciej, tym lepiej

Jeśli wiemy, że będziemy potrzebować autokaru, warto wynająć go od razu. Im wcześniej, tym cena będzie dla nas korzystniejsza. Błędem jest natomiast wynajem kilka dni przed planowanym wyjazdem lub wręcz w ostatniej chwili – wówczas możemy mieć pewność, że koszt będzie wyższy. Pamiętajmy również, że cena wynajmu w okresie wysokiego zapotrzebowania także będzie wyższa.

2. Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wynajmując autokar musimy mieć pewność, że wszyscy pasażerowie będą całkowicie bezpieczni. Brak przeglądu, zły stan techniczny pojazdu czy niedoświadczony kierowca – czynniki te nie powinny mieć miejsca. Dlatego już podczas rozmowy telefonicznej należy zapytać o aktualny przegląd techniczny czy doświadczenie i bezwypadkowość kierowcy. Nie bójmy się zadawać pytań, które nas nurtują.

3. Komfort autokaru

Kolejną istotną kwestią jest komfort autokaru, szczególnie, jeśli planujemy nieco dłuższą wycieczkę. Po kilkudziesięciu kilometrach trasa może się dłużyć, dlatego przyjemnie będzie wówczas obejrzeć filmy lub w spokoju poczytać książkę. Autokar powinien posiadać wszelkie udogodnienia, których oczekujemy, dobrą klimatyzację oraz gniazdka, które możemy wykorzystać np. przy ładowaniu baterii w telefonie. Dla wielu osób istotne będzie Wi-Fi.

4. Cena wynajmu

Wynajmując autokar warto ustalić kwestię zapłaty, aby uniknąć rozczarowań czy nieporozumień. Należy znać system rozliczania się danej firmy – najczęściej cenę liczy się od godziny lub od przejechanych kilometrów. Coraz częstszą praktyką jest również wpłacanie zaliczki lub opłacenie całego wynajmu z góry. Uzyskanie takiej informacji nie powinno nas więc niepokoić.

wynajem autokaru