Podróżowanie to jedna z fascynujących czynności, którą większość osób kojarzy z wakacjami i upragnionym urlopem. Jednak zarówno do krótkich, tak szczególnie do długich podróży należy się odpowiednio przygotować. Jeżeli wyjazd trwa więcej niż kilka dni, a grupa podróżujących także jest pokaźna, to często dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie autokaru. Samo znalezienie takiego środka transportu nie jest niczym trudnym. Jednak pierwsze problemy pojawiają się już na etapie wynajmu, ponieważ jakość nie zawsze idzie w parze z ceną.

Wynajęcie autokaru na dłuższe podróże to sensowne rozwiązanie, które może być także doskonałą przygodą. Jednak wynajmując autokar do podróży, trzeba mieć na uwadze kilka ważnych kwestii, aby podróż była bezpieczna, a przede wszystkim komfortowa dla uczestników. Sprawdź, na co zwracać uwagę wybierając konkretny autokar do planowanej podróży.


Wynajem autokaru na podróż – czy to dobre rozwiązanie?

Możliwość wynajmu autokaru jako środka komunikacji na podróż to rozwiązanie bardzo wygodne. Jednak jeszcze zanim przejdzie się do omawiania najważniejszych cech doskonałego autokaru, warto przemyśleć, kiedy konkretnie ten rodzaj transportu będzie najlepszy. Niemniej współczesne autokary na podróż to specjalistyczne pojazdy, które nie tylko są dynamiczne, ale także perfekcyjnie przygotowane pod względem wyposażenia, aby podróż była przyjemna i komfortowa. Jakie są najważniejsze zalety autokarów?

·         Możliwość bezpośredniego dojazdu, co powoduje, że decydując się na autokar, nie ma konieczności organizowania innych dodatków środków transportu do wybranych miejsc docelowych.

·         Pojemność i elastyczność, ponieważ współcześnie możliwości wyboru autokarów o bardzo zróżnicowanej pojemności są niezwykle szerokie.

·         Duża niezależność, gdzie podróże pociągami czy samolotami są uzależnione np. od zewnętrznych czynników m.in. godzin odjazdów i odlotów. Z kolei wynajęty autokar zawsze dowiezie pasażerów w określone miejsce.

·         Cena, która szczególnie przy większych grupach będzie bezkonkurencyjna.

Wynajem autokaru na podróż – 3 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę

Jak wspomnieliśmy wynajem autokaru to jedna z ciekawych, a obecnie także wygodnych form podróżowania w większym gronie. Jednak większość zalet tego rozwiązania wynika bezpośrednio z wybrania odpowiedniej firmy transportowej. Tym samym przed podjęciem ostatecznej decyzji warto wziąć pod uwagę kilka kwestii:

1.       Bezpieczeństwo, gdzie należy pamiętać, że okres, w jakim starzeją się większe pojazdy tj. autokary jest dłuższy niż samochodów osobowych. Dlatego jeżeli firma transportowa oferuje 25-letni pojazd, to prawdopodobieństwo awarii jest wysokie.

2.       Komfort, który mimo wszystko obecnie jest znacznie większy niż kiedyś. Ważne, aby autokar posiada klimatyzację, ogrzewanie, a także wygodne fotele. Niemniej w przypadku dłuższych podróży dodatkowe kwestie takie jak internet, toaleta czy odtwarzacz DVD będzie świetnym uzupełnieniem.

3.       Kierowca, który bezsprzecznie powinien być trzeźwy, a przede wszystkim posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia do prowadzenia autokaru.

Niemniej sytuacja na rynku usług autokarowych od wielu lat dynamicznie się poprawia. Z dróg znikają stare pojazdy, a w ich miejsce pojawiają się nowoczesne i doskonale wyposażone autokary. Korzystając z takiego środka transportu, warto mieć powyższe na uwadze, a w przypadku wyboru dobrego przewoźnika, cieszyć się komfortem i urokami podróży.